Sevgen Bengi Kıran

  • Kişisel Web Sitesi
  • Yoga
  • Yoga Terapi
  • Meditasyon
  • Blog
Home Etkinlikler Sevgen Bengi Kıran ile Kronik Ağrı ve Kaygıya Bütünsel Yaklaşım – Online

Sevgen Bengi Kıran ile Kronik Ağrı ve Kaygıya Bütünsel Yaklaşım – Online

“Kronik Ağrı ve Kaygıya Bütünsel Yaklaşım”
Sevgen Bengi Kıran ile
19-26 Aralık-2-9-16 Ocak

“İçinde bulunduğum anı anlayabilmem için kendimi ondan ayırmaya çalışmamalıyım ve tüm benliğimle onun farkında olmalıyım.” Alan Watts

Daha önce hiç deneyimlemediğimiz, belirsizliklerle dolu bu sürecin içinden geçerken, hepimiz benzer kaygıları yaşıyoruz. Kaygı, ağrıları; ağrılar, kaygıları tetikliyor ve bir sarmalın içinde dönüyoruz. Sinir sistemimizde kaydolan bu döngü, ruhsal ve somatik olarak bizi zorlayan deneyimlere dönüşüyor.

Yoga, meditasyon, pranayama (nefes egzersizleri), farkındalık pratikleri, sosyal bağlantıyı destekleyen çalışmalar, sinir sisteminde regülasyonu nasıl sağlıyor?

Kolumu yukarı kaldırdığımda, bir çiçeği incelediğimde, uzun bir nefes aldığımda, elimi kalbime yerleştirdiğimde, birinin gözlerinin içine baktığımda fizyolojimde ve psikolojimde neler oluyor?

Bu çalışmada hem bilgi paylaşımı, hem fiziksel pratik, hem farkındalık çalışmaları, hem de sosyal olarak ilişkilenme pratikleri ile içinde bulunduğumuzu anın farkındalığına doğru bir yolculuk yapacağız.

Buluşma Tarihleri ve Program detayları:

19 Aralık, 11.00-12.30 Atölye Çalışması

Bu buluşmada yoga, meditasyon, pranayama, farkındalık pratikleri ve sosyal bağlantı kurmanın sinir sistemimiz ve dolayısıyla kaygı bozukluğu ve kronik ağrı üzerindeki etkisine yönelik teorik bilgi paylaşımı yapılacaktır.

26 Aralık-2-9-16 Ocak, 11.00-12.00 Pratik ve Çember Buluşmaları

Bu 1 saatlik buluşmalarda grup halinde kısa fiziksel yoga terapi pratikleri, nefes çalışmaları uygulanacak ve kısa paylaşım çemberleri deneyimlenecektir.

*Ayrıca 19 Aralık-16 Ocak tarihleri boyunca her gün Sevgen’den sizlere günlük farkındalık pratikleri iletilecektir.

*19 Aralık buluşması ve diğer buluşmalardaki çember hariç uygulamaların olduğu kısımlar, 24 saat sonra silinmek üzere kaydedilecek ve katılımcılarla paylaşılacaktır.

Program Ücreti : KDV dahil Nakit 400 TL’dir.

Program, merhaba@yogatime.com.tr üzerinden bizlerle iletişime geçen ilk 3 sağlık çalışanına ücretsiz olarak sunulacaktır.

Kayıt için web sitemizden Online Rezervasyon yapabilir ya da merhaba@yogatime.com.tr’ye mail atabilir veya 0530 418 95 03 numarasından bize ulaşabilirsiniz.🌿

Tarih

19 Ara 2020
Etkinlik Başladı!

Zaman

11:00 am - 12:30 pm
Kategori
Sevgen

Organizatör

Sevgen
E-Posta
info@sevgenbengi.com
Web sitesi
https://sevgenbengi.com/

Diğer Organizatörler

Yogatime
Yogatime
Telefon
02123439310
E-Posta
info@yogatime.com.tr
Web sitesi
https://www.yogatime.com.tr/

Sağ tuş koruması mevcuttur.